۰۲۱۵۶۳۹۲۰۰۱ - ۰۲۱۵۶۳۹۲۲۱۰

خشک کن هوا

10 / 10
از 1 کاربر

بعد از نصب کمپرسور حتما باید خشک کن هوا و یا درایر نیز نصب شود. در مخزن کمپرسور همواره مقداری آب و رطوبت وجود دارد و این رطوبت زمانی که به لوله های انتقال هوا راه می یابد باعث آسیب زدن به قطعات مکانیکی و همچنین شیرها میشود. برای اینکه این رطوبت و آب موجود در هوا از بین رود باید از خشک کن هوا و یا درایر  استفاده شود. نحوه کارکرد خشک کن هوا (درایر) نیز بدین گونه است که از طریق هوای خنکی که ایجاد میکند باعث میشود تا آب موجود در مخزن به مرور خشک شده و از هوا جدا شود.

خشک کن هوا باعث میشود تا دمامی درون کمپرسور تا ۳ درجه خنک شود و آب موجود در کمپرسور خشک شود. آبی که از طریق دستگاه خشک کن هوا گرفته شده است توسط یک شیر تخلیه که بر روی دستگاه تعبیه شده است گرفته میشود. نحوه تخلیه آب نیز به صورت زمانبندی شده و خودکار انجام میشود.

مزایای استفاده از خشک کن هوا(درایر):

  • خشک کن هوا به دلیل اینکه آب موجود در هوا را خشک میکند از پوسیدگی و فرسایش لوله های انتقال هوا تا حد بسیار زیادی جلوگیری میکند.
  • خشک کن هوا از آسیب رساندن به بخش های مکانیکی و و سایر تجهیزات جلوگیری به عمل می آورد.
  • کیفیت کار به دلیل وجود هوا در مخزن ممکن است تا حد زیادی کاهش یابد که با وجود درایر کیفیت تا حد زیادی افزایش می یابد.

در خرید درایر باید به ابعاد آن توجه داشته باشید. اگر ابعاد خشک کن هوا کوچک باشد باعث ایجاد گرمای بیش از اندازه در دستگاه میشود و همین موضوع راندمان آن را تا حد زیادی کاهش میدهد. پس حتما سایز و ابعاد خشک کن هوا را مد نظر داشته باشید تا بتوانید بالاترین کارایی و راندمان را دریافت کنید. اگر اطلاعات کافی در نحوه انتخاب سایز درایر ندارید میتوانید از فروشندگان و یا تعمیرکارانی که از تجربه بالایی برخوردار هستند، اطلاعات کافی و لازم را به دست آورید.

در خرید خشک کن هوا یا درایر باید همانند کمپرسور و مخزن هوای فشرده به متریال به کار رفته در آن و همچنین کشور سازنده توجه داشته باشید. برخی از درایر ها وجود دارند که در مدت کوتاهی یا از کار می افتند و یا کیفیت کار آنها با افت زیادی مواجه میشود. قبل از خرید خشک کن هوا اطلاعات لازم را به دست آورده و سپس خرید خود را نهایی کنید

 

نظرات
عنوان نظر :
نام شما :
ایمیل :