۰۲۱۵۶۳۹۲۰۰۱ - ۰۲۱۵۶۳۹۲۲۱۰

خشک کن هوا تبریدی

10 / 10
از 1 کاربر

درایر در واقع همان خشک کن یا رطوبت گیر هوای کمپرسور میباشد. هوایی که در کمپرسور وجود دارد از آب و رطوبت برخوردار است و برای اینکه بتوان آب موجود در هوا را از بین برد باید از دستگاه خشک کن هوا تبریدی استفاده نمود. دستگاه خشک کن هوا تبریدی میتواند هوای داخل دستگاه کمپرسور را تا ۳ درجه خنک کند که همین موضوع باعث خارج شدن هوایی بدون رطوبت و نم میشود.

بعد از اینکه دستگاه کمپرسور نصب شد باید بعد از آن دستگاه خشک کن تبریدی تعبیه نمود. در صورتیکه دستگاه خشک کن هوا تبریدی نصب نشود صدماتی را به بخش های مختلف کمپرسور وارد خواهد کرد.

جدول ظرفیت درایر تبریدی

جدول ضریب تصحیح محاسبه ظرفیت درایر تبریدی

از جمله نکاتی که باید در هنگام خرید خشک کن هوا تبریدی در نظر بگیرید ابعاد آن میباشد. ابعاد دستگاه باید به نحوی باشد که نه زیاد کوچک باشد و نه زیاد بزرگ. گر ابعاد دستگاه خشک کن هوا تبریدی زیاد کوچک باشد موجب میشود تا دستگاه بیش از اندازه گرم شده و به همین ترتیب راندمان کار نیز کاهش یابد.

یک سری نکات بسیار مهم در خرید خشک کن هوا تبریدی وجود دارد که در ادامه به آنها خواهیم پرداخت. قطعات دستگاه خشک کن هوا تبریدی باید قابلیت دسترسی خوبی داشته باشند. اگر یک قطعه درون دستگاه خشک کن هوا تبریدی خراب شد باید بتوان به قطعه مورد نظر به راحتی دسترسی پیدا کرد.

مصرف انرژی یکی از نکات بسیار مهم دستگاه خشک کن تبریدی میباشد. برخی از انواع خشک کن هوا وجود دارند که مصرف انرژی بالایی دارند و به هیچ وجه مقرون بصرفه نمیباشند. قبل از خرید از میزان مصرف انرژی دستگاه اطمینان حاصل کنید.

یک دستگاه خشک کن هوا تبریدی نباید افت فشار داشته باشد. افت فشار دستگاه باعث میشود تا هوای خارج شده از کمپرسور در مواقعی به صورت نم دار خارج شود. فشار دستگاه همواره باید ثابت باشد و هیچگونه نوسانی نداشته باشد.

دستگاه خشک کن هوا تبریدی باید بتواند صد درصد از هوا را خشک کند. برخی از دستگاه هایی که در بازار وجود دارند متاسفانه مقدار کمی از هوا را خشک میکنند که در واقع کیفیت پایین آنها را نشان میدهد.

به ابعاد مناسب درایر حتما دقت کنید. اگرفضای شما برای نصب خشک کن کافی نمیباشد باید ابعادی را برای خشک کن هوا در نظر بگیرید که به راحتی در موتورخانه و یا مکانی که در نظر گرفته اید نصب شود.

مزایای درایر تبریدی سری DSR-F

* مصرف پایین انرژی

* استفاده ازگاز R404a , R134a مناسب لایه اوزون

* دارای کابینت مناسب و دسترسی آسان به قطعات

* شیر تخلیه اتوماتیک

* افت فشار پایین حتی در شرایط کاری متغییر

* دارای مبدل هوا به هوا جهت خنک کاری سریع

* عمر طولانی و عدم نیاز به سرویس های دوره ای کوتاه مدت

نظرات
عنوان نظر :
نام شما :
ایمیل :