٦٦٨٣٢٧٧٠ - ٦٦٨٨٤٣٠٥

کمپرسور اسکرو

کمپرسور اسکرو از جمله کمپرسورهایی محسوب میشود که در صنایع گوناگون مورد استفاده بسیار زیادی دارد. هوایی که به داخل دستگاه وارد میشود پیچ خورده و از همین رو آنرا اسکرو نامیده اند. (چرخش هوا درون دستگاه بصورت حلزونی میباشد). در ساخت و طراحی کمپرسور اسکرو دو روتور تعبیه شده است که جهت حرکت این دو روتور نیز بر خلاف یکدیگر میباشد. این نوع چرخش روتورها باعث میشود تا تراکم هوای وارد شده به دستگاه به مرور کم شود ولی از طرف دیگر فشار هوا تا حد زیادی افزایش می یابد.

عملکرد کمپرسور اسکرو

اگر بخواهیم نحوه عملکرد کمپرسور اسکرو را به صورت خلاصه بیان کنیم باید بگوییم که ابتدا هوای موجود در فضا به داخل دستگاه وارد میشود و سپس دو روتور این هوای موجود در درون دستگاه را با چرخش های خلاف جهت یکدیگر، به صورت فشرده در می آورند که در نتیجه خروجی هوای متراکم و با فشار زیاد را شاهد خواهیم بود. افرادی که سر رشته ای از ساختار و نحوه عملکرد کمپرسور ها دارند این نوع کمپرسور را با کمپرسور پیستونی مقایسه میکنند. اما همگی این افراد نیز به برتری کمپرسور اسکرو نسبت به کمپرسورهای پیستونی اذعان دارند. کمپرسور اسکرو از مزیت های زیادی برخوردار میباشد که از این جمله مزایا باید به قطعات مکانیکی به نسبت کمتر، تعمیر کمتر، عملکرد مکانیکی بهتر و مصرف انرژی پایین تر اشاره نمود.

قیمت کمپرسور اسکرو

معمولا کمپرسور اسکرو از قیمت نسبتا بالاتری نسبت به کمپرسورهای پیستونی برخوردار است اما اگر نوع با کیفیت آنرا خریداری کنید هزینه های نگهداری از آن تا حد زیادی کاهش خواهد یافت.

کمپرسور اسکرو

راهنمای استفاده از کمپرسور اسکرو

 اول از هر چیز باید در انتخاب کمپرسور اسکرو دقت داشته باشید و کمپرسوری را انتخاب کنید که با ظرفیت و فشار مد نظر شما به خوبی تناسب برقرار کند. عدم توجه به این موضوع باعث بالا رفتن هزینه های شما خواهد شد. کمپرسور اسکرو مانند سایر کمپرسورها به سرویس دوره ای نیاز دارد که زمان این سرویس نباید به تاخیر بیفتد. تاخیر در سرویس کمپرسور اسکرو باعث میشود تا قطعات دیگر دستگاه که سالم هستند نیز تحت تاثیر فشار وارد شده خراب شده و یا عملکرد خود را از دست بدهند. هوای فشرده حاصل شده از کمپرسور اسکرو ممکن است بعد از مدتی با افت فشار و اشکال مواجه شود که در این صورت نیاز به تعمیر پیدا خواهد کرد. هر گونه تعمیر توسط افراد غیر متخصص میتواند هزینه های تعمیر شما را چند برابر کند پس سعی کنید تا از سپردن کار به دست افراد غیر مسئول خودداری نمایید. هر فضایی به یک نوع سیستم هوای فشرده نیاز دارد که به این موضوع در انتخاب کمپرسور اسکرو دقت داشته باشید.

کمپرسور اسکرو همانطور که گفته شد هوای موجود در فضا را به داخل دستگاه مکیده و سپس طی فرایندی با فشار بالا به بیرون میدمد. زمانی که هوا به داخل کمپرسور اسکرو وارد میشود درون خود ذرات معلقی را به همراه دارد. ورود ذرات معلق میتواند مشکلاتی را برای دستگاه بوجود آورد که از همین رو باید از فیلتر در هنگام کار با دستگاه استفاده کرد.

انواع کمپرسور اسکرو

کمپرسور اسکرو در دو نوع مختلف تولید میشود که یکی بدون روغن و دیگری روغنی است. هر دو نوع کمپرسور اسکرو کاربرد بسیار زیادی دارند و نمیتوان گفت کدام یک از انواع کمپرسور اسکرو کاربرد بیشتری دارد. کمپرسور بدون روغن که خشک نیز نامیده میشود از کمپرسورهایی است که به دلیل تمیز و بهداشتی بودن در صنایع غذایی و همچنین دارویی استفاده میشود. کمپرسور روغنی از انواع کمپرسور اسکرو است که  نمیتوان آنرا در صنایع غذایی به کار برد اما به دلیل اینکه روغن منجر به کاهش اصطکاک بین قطعات میشود میزان خرابی کمتری دارد.

کمپرسور اسکرو

کمپرسور اسکرو هوامدار

کمپرسورهای موجود در شرکت هوامدار از کیفیت جرمن تکنولوژی برخوردار بوده و به شکل کوپل مستقیم و تسمه ای و در نوع اویل فری و اویل اینجکت ساخته میشوند. کمپرسورهای اسکرو موجود در این شرکت از ویژگی هایی همچون ظرفیت هوادهی از ۰.۸۵ تا ۶۴ متر مکعب بر دقیقه، قدرت الکترو موتور از ۵.۵ تا ۳۵۵ کیلووات، فشار کاری از ۷ تا ۱۳، بدنه با طراحی مناسب و عایق کاری شده، توان مصرفی پایین برای راه اندازی، لرزش و صدای کم، تعبیه بهینه قطعات در کنار یکدیگر و هزینه های پایین سرویس و نگهداری برخوردار میباشند.

خرید کمپرسور اسکرو

بررسی های اولیه و ضروری برای خرید کمپرسور اسکرو ضروری است زیرا این نوع کمپرسور توسط برند ها و در مدل های زیادی تولید شده است که هر یک از کیفیت متفاوتی برخوردار هستند. یک خریدار بخصوص افرادی که تجربه اولین خرید را دارند قدرت تشخیص اینکه کدام یک از برندهای کمپرسور اسکرو میتواند نسبت به فضا مناسب باشد و همچنین کیفیت بالاتری دارد را ندارند که در این صورت باید به دنبال فروشنده معتبر باشید. 

کمپرسور اسکرو در دسته تجهیزاتی قرار دارد که خرید آنها نیاز به مشاوره دارد و قبل از خرید باید مشاوره ای را از فروشنده دریافت نمایید. برای دریافت مشاوره قبل از خرید میتوانید با کارشناسان فروش شرکت هوا مدار تماس حاصل کرده تا نسبت به نیاز شما بهترین نوع کمپرسور را معرفی کنند.

گارانتی میتواند این اطمینان را به خریدار بدهد که در صورت مشکل دار بودن و یا خرابی دستگاه میتوان آنرا به شرکت گارانتی کننده سپرد پس سعی کنید دستگاهی را تهیه کنید که دارای گارانتی باشد.

نظرات
عنوان نظر :
نام شما :
ایمیل :