٦٦٨٣٢٧٧٠ - ٦٦٨٨٤٣٠٥

کمپرسور اسکرو

یکی از انواع کمپرسور که با ویژگی های خود باعث شده تا کاربرد بالایی در صنایع داشته باشد کمپرسور اسکرو میباشد. هوا درون کمپرسور اسکرو به صورت حلزونی پیچ میخورد و دلیل نامگذاری آن نیز همین موضوع میباشد. در این نوع کمپرسورها دو روتور (پیچ) نر و ماده با جهت های متفاوت می چرخند، با این چرخش مداوم حجم هوای حبس شده کاهش یافته و فشار آن زیاد می شود.

عملکرد کمپرسور اسکرو به این ترتیب می باشد که ابتدا هوای محیط به داخل کمپرسور در قسمت روتورها کشیده می شود و با چرخش روتورها حجم آن کم شده و فشار بالا می رود ،پس از فشرده سازی هوا به بیرون کمپرسور جریان می یابد.

از ویژگی های کمپرسور اسکرو در مقایسه با کمپرسورهای پیستونی می توان به این موارد اشاره کرد:

*قطعات مکانیکی کمتری در کمپرسور های اسکرو وجود دارد. *کمپرسور اسکرو کمتر نیاز به تعمیرات دارد.*راندمان مکانیکی بالاتری دارند.*مصرف انرژی کمتری دارند.*برای ظرفیت ها بالا تا 46000 لیتر در دقیقه نیز کاربرد دارند.

هزينه اي كه براي خريد كمپرسور صرف مي شود شايد هزينه بالايي به نظر برسد ولي با انتخاب درست كمپرسور مي توان هزينه نگهداري آن را به حداقل رساند.

جهت استفاده از كمپرسور به نكات ذيل دقت كنيد:

1-     كمپرسور را متناسب با ظرفيت مورد نياز انتخاب كنيد چراكه استفاده بيش از ظرفيت و فشار كمپرسور باعث افزايش هزينه ها مي شود.

2-     دستگاه كمپرسور بايد در زمان مشخص سرويس و تعمير شود در صورت عدم انجام به موقع آن ممكن است هزينه هنگفتي صرف تعمير آن گردد.

3-     در صورت مشاهده هر گونه اشكال در سيستم هواي فشرده مي بايست سريعاً به متخصص اعلام شود و دقت داشته باشيد كه كار سرويس و تعمير كمپرسور حتماً به دست فرد متخصصي انجام پذيرد.

4-     سيستم هواي فشرده بايد متناسب با شرايط محيط انتخاب و استفاده شود.

 

برای استفاده از کمپرسور اسکرو حتما باید از فیلتر استفاده شود. همانطور که گفته شد کمپرسور اسکرو هوا را از یک طرف دریافت میکند و پس از متراکم کردن آن از سمت دیگر خارج میکند. هوایی که به داخل دستگاه وارد میشود از ذرات معلق زیادی برخوردار است و برای اینکه از ورود هر گونه ذرات به داخل آن جلوگیری کنید باید قبل از استفاده از فیلتر هوا استفاده کنید. روغنی که بر اثر فرایند هوا گرفته میشود در قسمت پایینی دستگاه انباشته میشود و دوباره این روغن به واحد هوا ساز که به آن ایرند نیز میگویند فرستاده میشود. کمپرسور اسکرو از یک قطعه به نام رادیاتور نیز برخوردار است که وظیفه خنک کردن روغن به دست آمده از هوا را به عهده دارد. روغن ممکن است که دمایی در حدود ۸۰ درجه داشته باشد که بعد از ورود به رادیاتور دمای آن به ۴۰ درجه میرسد.

کمپرسور اسکرو در دو نوع تولید و به بازار عرضه میشود که هر دو نوع آن نیز بسیار پرکاربرد هستند. کمپرسور روغنی ( اویل اینجکت ) و بدون روغن ( اویل فری ) از انواع کمپرسور اسکرو هستند که نسبت به روغن موجود در آنها نامگذاری شده اند. در برخی صنایع که باید مسائل بهداشتی به طور کامل رعایت شود از کمپرسور اسکرو بدون روغن استفاده میشود. صنایعی مانند داروسازی و صنایع غذایی از این دسته هستند. کمپرسور اسکرو روغنی نیز همانطور که از نامش پیداست روغن در آن استفاده شده است. این نوع کمپرسور  به دلیل روغنی بودن آن استهلاک کمتری دارند و به طبع خرابی آنها نیز کمتر میباشد.

 

کمپرسورهای اسکرو این شرکت با کیفیت GERMAN TECHNOLOGY از نوع اویل فری و اویل اینجکت به دو شکل کوپل مستقیم و تسمه ای ساخته می شوند.

 ویژگی ها:

 *ظرفیت هوادهی از 0.85 تا 64 متر مکعب بر دقیقه

*قدرت الکتروموتور از 5.5 تا355 کیلو وات

*فشار کاری از 7 تا 13

*طراحی مناسب بدنه و استفاده از عایق صوتی

*حداقل توان مصرفی برای راه اندازی

*شدت پایین صدا، لرزش کم و راندمان بالا

*چیدمان مطلوب قطعات جهت به حداقل رساندن زمان توقف دستگاه در زمان سرویس و تعمیرات

*هزینه های پایین سرویس و نگهداری

 *گارانتی و پشتیبانی:

 تمامی کمپرسورهای اسکرو  شامل 30 ماه گارانتی می باشد. خدمات پس از فروش و تامین قطعات به مدت 15 سال توسط شرکت هوامدار یا نمایندگی های مجاز انجام خواهد شد.

 

نظرات
عنوان نظر :
نام شما :
ایمیل :