۰۲۱۵۶۳۹۲۰۰۱ - ۰۲۱۵۶۳۹۲۲۱۰

قطعات کمپرسور

10 / 10
از 1 کاربر

کمپرسور از تجهیزات مورد استفاده در صنایع کوچک و بزرگ است و وظیفه آن متراکم کردن سیالات و هوا و سپس خارج کردن آن با فشار زیاد است. کمپرسور ها انواع گوناگونی دارند و نسبت به نوع فعالیت صنایع مورد استفاده قرار میگیرند.

همانطور که گفته شد کمپرسور وظیفه متراکم سازی هوا را بر عهده دارند که بر اساس متراکم سازی نیز به دو دسته تقسیم میشوند. یکی از این کمپرسورها که که گاز و سیالات را از یک طرف به درون دستگاه کشیده و از طرف دیگر خارج میکند کمپرسورهای جابجایی مثبت میباشد. کمپرسورهایی که در دسته کمپرسورهای جابجایی مثبت قرار میگرند، کمپرسور اسکرو و پیستونی هستند. از این نوع کمپرسورها به دلیل قابلیت ذخیره سازی هوای فشرده با ظرفیت بالاییکه دارند در پتروشیمی ها و صنایع نفت و گاز استفاده زیادی میشود.

برخلاف کمپرسور های پیستونی و اسکرو اگر نیاز باشد تا از ظرفیت هوای بالا در فشار پایین استفاده شود، کمپرسورهای دورانی را مورد استفاده قرار میدهند. تفاوتی که در کمپرسورهای پیستونی و دورانی وجود دارد مربوط به مایع روغنی آنها میباشد. در کمپرسورهای دورانی مایع روغنی علاوه بر روانکاری قابلیت انتقال گرما و همچنین آب بندی را نیز دارد.

قطعات کمپرسور انواع گوناگونی دارند که در ادامه قصد داریم تا شما را با برخی از این قطعات آشنا کنیم. از قطعات کمپرسور که بسیار مهم نیز میباشد مخزن آن است. مخزن همانطور که از نامش نیز پیداست وظیفه ذخیره سازی هوای خروجی دستگاه را بر عهده دارد.

شیرآلات مختلفی که بر روی دستگاه به کار میروند از قطعات کمپرسور هستند که وظیفه کنترل میزان فشار و همچنین باز و بسته کردن مسیر جریان سیالاترا بر عهده دارند. این قطعات کمپرسور باید از نوع با کیفیت و بادوام انتخاب شوند تا در مدت کوتاهی فرسوده و یا خورده نشوند.

موتوری که بر روی دستگاه به کار میرود از قطعات کمپرسور میباشد که میتواند انرژی مورد نیاز دستگاه را تامین نماید. الکترو موتور جریان ورودی خود را از برق تامین کرده و پس از انجام مراحلی این جریان را برای راه اندازی دستگاه تبدیل میکند.

واحد هواساز از قطعات کمپرسور است که وظیفه تولید هوای فشرده را بر عهده دارد و میتواند هوا را برای ذخیره در مخزن آماده سازی کند.

نظرات
عنوان نظر :
نام شما :
ایمیل :