۰۲۱۵۶۳۹۲۰۰۱ - ۰۲۱۵۶۳۹۲۲۱۰

مخزن هوای فشرده

7 / 10
از 6 کاربر

نوعی مخزن وجود دارد که برای تمامی دستگاه های کمپرسور ضروری میباشد و به عنوان یک وسیله ذخیره کننده عمل میکند. با وجود اینکه مخزن هوای فشرده از دستگاه های لازم و ضروری برای کمپرسور میباشد ولی در برخی موارد نادیده گرفته میشود. در حقیقت مخزن هوای فشرده باعث میشود تا از افت فشار در دستگاه کمپرسور جلوگیری کند و همین موضوع عملکرد آن را افزایش میدهد. مخزن هوای فشرده همچنین از هزینه های نگهداری و تعمیر کمپرسور تا حد زیادی میکاهد.

جدول ظرفیت مخزن هوای فشرده

کاربرد مخزن هوای فشرده:

  • مخزن هوای فشرده برای مواقع اوج مصرف بسیار کاربردی و ضروری میباشد و میتواند هوای فشرده را بدون اینکه نیازی به کمپرسور بزرگتر باشد تامین کند.
  •  مخزن هوای فشرده از روشن و خاموش کردن دستگاه و استهلاک بالای آن جلوگیری میکند.
  •   مخزن هوای فشرده با جریان و انرژی کمتری هوای فشرده را تولید میکند و همین موضوع باعث کاهش هزینه های مصرفی میشود.
  •  مخزن هوای فشرده از ورود آب کندانس شده به لوله های انتقال به خوبی جلوگیری میکند.
  •  مخزن هوای فشرده به گونه ای عمل میکند که در قدم اول باعث خنک شدن هوای فشرده میشود و همچنین مقداری از رطوبت و روغن موجود در هوا را جداسازی میکند.

در خرید مخزن هوای فشرده باید نکاتی را در نظر داشته باشید:

1. اندازه مخزن هوای فشرده از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است. اگر مخزن بیش از اندازه بزرگ باشد در مواری باعث خاموش شدن آن میشود و در مقابل اگر بیش از اندازه نیز کوچک باشد باعث افت فشار در کمپرسور و آسیب دیدن دستگاه میشود.

2. ورق مخزن هوای فشرده باید از مرغوبترین نوع ورق تولید شده باشد و همچنین جوشکاری آن نیز به صورت کاملا اصولی و حرفه ای انجام شده باشد.

3. ضخامت ورق مخزن هوای فشرده نیز مهم است و برحسب فشار و ضریب خوردگی مشخص میشود.

4. در هنگان خرید مخزن هوای فشرده، ابعاد و قطر را مدنظر قرار دهید. قطر و ابعاد مخزن هوای فشرده نباید به گونه ای باشد که از درب ورودی موتور خانه و به طور کلی محلی که قرار است مخزن در آن نصب شود عبور نکند.

نظرات
عنوان نظر :
نام شما :
ایمیل :