۰۲۱۵۶۳۹۲۰۰۱ - ۰۲۱۵۶۳۹۲۲۱۰

کمپرسور اسکرو

10 / 10
از 5 کاربر

کمپرسور اسکرو از جمله کمپرسورهایی محسوب میشود که در صنایع گوناگون مورد استفاده بسیار زیادی دارد. هوایی که به داخل پمپ باد وارد میشود پیچ خورده و از همین رو آنرا اسکرو نامیده اند. (چرخش هوا درون کمپرسور باد بصورت حلزونی میباشد). در ساخت و طراحی کمپرسور اسکرو دو روتور تعبیه شده است که جهت حرکت این دو روتور نیز بر خلاف یکدیگر میباشد. این نوع چرخش روتورها در کمپرسور هوا باعث میشود تا تراکم هوای وارد شده به کمپرسور باد به مرور کم شود ولی از طرف دیگر فشار هوا تا حد زیادی افزایش می یابد.

عملکرد کمپرسور اسکرو

اگر بخواهیم نحوه عملکرد کمپرسور اسکرو را به صورت خلاصه بیان کنیم باید بگوییم که ابتدا هوای موجود در فضا به داخل کمپرسور هوا وارد میشود و سپس دو روتور این هوای موجود در درون کمپرسور باد را با چرخش های خلاف جهت یکدیگر، به صورت فشرده در می آورند که در نتیجه خروجی هوای متراکم و با فشار زیاد را شاهد خواهیم بود. افرادی که سر رشته ای از ساختار و نحوه عملکرد کمپرسور ها دارند کمپرسور هوا را با کمپرسور پیستونی مقایسه میکنند. اما همگی این افراد نیز به برتری کمپرسور اسکرو نسبت به کمپرسورهای پیستونی اذعان دارند. کمپرسور اسکرو از مزیت های زیادی برخوردار میباشد که از این جمله مزایا باید به قطعات مکانیکی کمپرسور باد به نسبت کمتر، تعمیر کمتر، عملکرد مکانیکی بهتر و مصرف انرژی پایین تر پمپ باد اشاره نمود.

قیمت کمپرسور اسکرو و کمپرسور هوا

معمولا کمپرسور اسکرو از قیمت نسبتا بالاتری نسبت به کمپرسورهای پیستونی برخوردار است اما اگر نوع با کیفیت کمپرسور باد را خریداری کنید هزینه های نگهداری از پمپ باد تا حد زیادی کاهش خواهد یافت.

کمپرسور اسکرو

راهنمای استفاده از کمپرسور اسکرو

 اول از هر چیز باید در انتخاب کمپرسور اسکرو دقت داشته باشید و کمپرسور هوا را انتخاب کنید که با ظرفیت و فشار مد نظر شما به خوبی تناسب برقرار کند. عدم توجه به این موضوع باعث بالا رفتن هزینه های شما خواهد شد. کمپرسور اسکرو مانند سایر کمپرسورها به سرویس دوره ای نیاز دارد که زمان این سرویس پمپ باد نباید به تاخیر بیفتد. تاخیر در سرویس کمپرسور اسکرو باعث میشود تا قطعات دیگر کمپرسور هوا که سالم هستند نیز تحت تاثیر فشار وارد شده خراب شده و یا عملکرد خود را از دست بدهند. هوای فشرده حاصل شده از کمپرسور اسکرو ممکن است بعد از مدتی با افت فشار و اشکال مواجه شود که در این صورت نیاز به تعمیر کمپرسور باد پیدا خواهد کرد. هر گونه تعمیر کمپرسور هوا توسط افراد غیر متخصص میتواند هزینه های تعمیر پمپ باد شما را چند برابر کند پس سعی کنید تا از سپردن کار به دست افراد غیر مسئول خودداری نمایید. هر فضایی به یک نوع سیستم هوای فشرده نیاز دارد که به این موضوع در انتخاب کمپرسور اسکرو دقت داشته باشید.

کمپرسور اسکرو همانطور که گفته شد هوای موجود در فضا را به داخل کمپرسور باد مکیده و سپس طی فرایندی با فشار بالا به بیرون میدمد. زمانی که هوا به داخل کمپرسور اسکرو وارد میشود درون خود ذرات معلقی را به همراه دارد. ورود ذرات معلق میتواند مشکلاتی را برای کمپرسور باد بوجود آورد که از همین رو باید از فیلتر در هنگام کار با پمپ باد استفاده کرد.

انواع کمپرسور اسکرو

کمپرسور اسکرو در دو نوع مختلف تولید میشود که یکی پمپ باد بدون روغن و دیگری روغنی است. هر دو نوع کمپرسور اسکرو کاربرد بسیار زیادی دارند و نمیتوان گفت کدام یک از انواع کمپرسور اسکرو و کمپرسور هوا کاربرد بیشتری دارد. کمپرسور باد بدون روغن که خشک نیز نامیده میشود از نوعی پمپ باد است که به دلیل تمیز و بهداشتی بودن در صنایع غذایی و همچنین دارویی استفاده میشود. کمپرسور روغنی از انواع کمپرسور اسکرو است که نمیتوان آنرا در صنایع غذایی به کار برد اما به دلیل اینکه روغن منجر به کاهش اصطکاک بین قطعات کمپرسور هوا میشود میزان خرابی کمتری دارد.

کمپرسور اسکرو

کمپرسور اسکرو هوامدار

کمپرسورهای موجود در شرکت هوامدار از کیفیت جرمن تکنولوژی برخوردار بوده و به شکل کمپرسور باد کوپل مستقیم و تسمه ای و در نوع اویل فری و اویل اینجکت ساخته میشوند. کمپرسورهای اسکرو موجود در این شرکت از ویژگی هایی همچون ظرفیت هوادهی از ۰.۸۵ تا ۶۴ متر مکعب بر دقیقه، قدرت الکترو موتور از ۵.۵ تا ۳۵۵ کیلووات، فشار کاری از ۷ تا ۱۳، بدنه با طراحی مناسب و عایق کاری شده، توان مصرفی پایین برای راه اندازی، لرزش و صدای کم، تعبیه بهینه قطعات کمپرسور هوا در کنار یکدیگر و هزینه های پایین سرویس و نگهداری پمپ باد برخوردار میباشند.

خرید کمپرسور اسکرو

بررسی های اولیه و ضروری برای خرید کمپرسور اسکرو ضروری است زیرا این نوع پمپ باد هوا توسط برند ها و در مدل های زیادی تولید شده است که هر یک از کیفیت متفاوتی برخوردار هستند. یک خریدار بخصوص افرادی که تجربه اولین خرید را دارند قدرت تشخیص اینکه کدام یک از برندهای کمپرسور اسکرو میتواند نسبت به فضا مناسب باشد و همچنین کیفیت بالاتری دارد را ندارند که در این صورت باید به دنبال فروشنده معتبر کمپرسور باد باشید. 

کمپرسور اسکرو در دسته تجهیزاتی قرار دارد که خرید آنها نیاز به مشاوره دارد و قبل از خرید کمپرسور هوا باید مشاوره ای را از فروشنده دریافت نمایید. برای دریافت مشاوره قبل از خرید میتوانید با کارشناسان فروش شرکت هوا مدار تماس حاصل کرده تا نسبت به نیاز شما بهترین نوع کمپرسور را معرفی کنند.

گارانتی کمپرسور هوا میتواند این اطمینان را به خریدار بدهد که در صورت مشکل دار بودن و یا خرابی پمپ باد میتوان آنرا به شرکت گارانتی کننده سپرد پس سعی کنید پمپ بادی را تهیه کنید که دارای گارانتی باشد.

نظرات
عنوان نظر :
نام شما :
ایمیل :